Kdo jsme

Dechový orchestr Pra–Lin–Ka Praha je hudebním tělesem, které působí již více než třicet let. Orchestr byl založen roku 1980 Karlem Kalendou při Lidové škole umění Prahy 8 v Lindnerově ulici. A právě díky této kombinaci, Praha, Lindnerova, Kalenda, vznikl název souboru. Po náhlém odchodu prvního zakládajícího dirigenta nastoupil na jeho místo z pralinkovských řad dirigent Pavel Bělík, profesor Konzervatoře Jaroslava Ježka, který jej řídí dodnes. Již však jako občanské sdružení hudebníků, kteří se každý týden scházejí na pravidelných zkouškách.

Co hrajeme

Pra–Lin–Ka Praha se žánrově věnuje rovným dílem dechové hudbě, hudbě populární i koncertní. V jejím repertoáru lze najít slavné české pochody Kolíne, Kolíne, Škoda lásky, Šly panenky silnicí, ale také úpravy písní z muzikálů Bídníci, Jesus Christ Superstar či písní populárních interpretů jako je Tom Jones nebo skupiny ABBA. Soubor se nevyhýbá ani náročnější skladbám jako je Wassermusik G. F. Händela.

Kde hrajeme

Orchestr se pravidelně účastní mnohých festivalů dechových hudeb, jako je například Mezinárodní hudební festival Kmochův Kolín, Mezinárodní festival dechových hudeb Brass Bohemia v Praze a Nymburce či Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice. Pravidelně získává ocenění na soutěžní přehlídce dechových hudeb Vejvodova Zbraslav. Tradičně hraje na pražských a středočeských masopustech, veselicích a posvíceních. Působení orchestru se neomezuje pouze na Českou republiku, ale Pra-Lin-Ka každoročně koncertuje i v jiných zemích Evropy - Německo, Belgie, Francie ad.